Włosy zdrowe mimo farbowania

wlosyFarbowanie często mocno szkodzi włosom, ale nie każda pani jest w stanie zrezygnować z tego zabiegu. Zresztą nie zawsze jest powód, by to robić, zwłaszcza jeśli pozna się parę trików na to, jak farbować włosy i zachować ich zdrowie. Bardzo ważna jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja włosów między farbowaniami.

Jak dbać o włosy?

Na blogach włosomaniaczek można znaleźć wiele inspiracji oraz sprawdzonych metod dbania o włosy. Okazuje się, że znaczenie ma na nawet to, w jakiej fryzurze śpimy, preferowane są warkocze, czy jakich gumek używamy- unikać należy tych z metalowymi elementami. Istnieją różne techniki mycia oraz suszenia włosów. Jednak najistotniejsze jest używanie kosmetyków odpowiednio dobranych do naszych włosów, stosowanie tych o dobrym składzie, bogatych w substancje, które mają pomagać a nie szkodzić naszej czuprynie. Nie wystarczy szampon, pielęgnacja powinna być uzupełniona o stosowanie odżywczych, regenerujących maseczek i odżywek.

Jak stosować odżywki?

Stosowanie odżywki po każdym myciu i głęboko odżywiającej maski na przykład raz w tygodniu to niezbędna rzecz w przypadku osób, które mają farbowane włosy.. Trzeba też koniecznie zwracać uwagę na to, czego używa się do koloryzacji, nie powinny to być tanie, przypadkowo kupione środki, gdyż takie najbardziej niszczą. Warto sięgać po naturalne odżywki do włosów z https://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-wlosow/odzywki/, wzbogacone keratyną i olejkami odżywczymi. Poza tym trzeba unikać niszczenia włosów stylizacją na gorąco czy stosowaniem kosmetyków na bazie alkoholu.