Co warto wiedzieć o komputerowym badaniu stóp?

Czym jest komputerowe badanie stóp? Na czym ono polega i kiedy warto je wykonać? – to bardzo często pojawiające się pytania. Ty również pragniesz poznać na nie odpowiedzi? W takim razie koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego tekstu, ponieważ zapewnia dostęp do przydatnych informacji o komputerowym badaniu stóp!

O czym dokładnie mowa?

Komputerowe badanie stóp to obecnie najbardziej precyzyjna i miarodajna metoda diagnostyki różnego rodzaju nieprawidłowości w budowie kończyn dolnych oraz zaburzeń ogólnej biomechaniki narządy ruchu. Co ważne, mamy do czynienia z badaniem nieinwazyjnym i całkowicie bezbolesnym, więc nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Do jego wykonania wykorzystuje się matę podobarskopową, która daje możliwość wykonania pomiaru rozkładu nacisku na podeszwy stóp oraz specjalistyczne oprogramowanie, które pozwala na jego szczegółową analizę. Jeśli zatem badanie stóp zostanie wykonane, to można łatwo wychwycić wszelkiego typu nieprawidłowości i określić, z jaką dysfunkcją stopy ma się do czynienia oraz przygotować wkładki ortopedyczne, które pozwolą z nią walczyć oraz zapewnią komfort.

Samo badanie jest bardzo krótkie i trwa zaledwie kilkanaście minut, a w jego trakcie fizjoterapeuta prosi o wykonanie paru prostych zadań na macie. Tym samym nie musimy się specjalnie przygotowywać, ani też wykonywać żadnych ćwiczeń, czy też zmieniać swojej codziennej diety.

Kiedy warto wykonać?

Komputerowe badanie stóp to innowacyjna metoda diagnostyczna, która przydaje się w wielu różnych przypadkach. Na pewno warto pomyśleć o jego wykonaniu przy różnego rodzaju kontuzjach przeciążeniowych w obrębie kończyn dolnych oraz kręgosłupa. Jednak to dopiero początek, ponieważ komputerowe badanie stóp może okazać się również pomocne przy wszelakich skręceniach, czy złamaniach.

Co więcej, to badanie będzie też przydatne przy wielu innych problemach związanych z kończynami dolnymi. Nie dość, że pozwoli w łatwy sposób określić, czy stopa pracuje w odpowiedni sposób, to jeszcze szybko zweryfikujemy, czy nie trzeba sięgnąć po wkładki ortopedyczne. Dodatkowo będziemy mogli ustalić, jakie wkładki są nam potrzebne, więc to też najlepszy sposób na ich odpowiednie dostosowanie do naszych schorzeń, czy dolegliwości.

Aby jednak komputerowe badanie stóp przebiegło skutecznie, pamiętamy, że musimy zgłosić się do profesjonalnego punktu. Na pewno poznamy go po doświadczeniu w branży, czy nieposzlakowanej opinii wśród pacjentów.