Marka Glenlivet– co oferuje i gdzie znajdziemy jej produkty?

Marka Glenlivet produkuje jedną z najbardziej rozpoznawalnych whisky na całym świecie. Jej produkty obiegły cały świat i są również dostępne w naszym kraju. W katalogu marki Glenlivet znajdziemy wiele ciekawych wariantów whisky, które z pewnością sprawią, że znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Dlatego też, jest to marka, którą warto poznać!

Glenlivet – historia marki

Marka Glenlivet jest potężną destylarnią, która produkuje co roku, około 20 milionów litrów spirytusu. Jest to także jedna z najbardziej sławnych marek, jeśli chodzi o szkockie whisky. Jej największą dumą są whisky typu single malt, które pomimo swojej wysokiej ceny, sprzedają się bardzo dobrze na całym świecie. Marka Glenlivet ma także duże grono zwolenników w naszym kraju. Jej oferta jest rozległa, dzięki czemu whisky Glenlivet można dopasować do wielu okazji.
Sama destylarnia Glenlivet powstała w 1824 roku i do dnia dzisiejszego działa praktycznie nieprzerwanie. Owszem, zdarzały się w historii tej marki drobne przestoje, jednak destylarnia Glenlivet przeżywała największe kryzysy i zastoje, które miały miejsce po 2 wojnie światowej. Dodatkowo, ze względu na trudne czasy, w okolicy w której działała destylarnia Glenlivet, działało ponad 200 nielegalnych gorzelników, którzy dysponowali o wiele tańszymi zamiennikami alkoholi. Jednak historia a także dobra jakość i smak whisky Glenlivet sprawiły, że marka Glenlivet utrzymała się do dzisiaj i oferuje nam świetne whisky.

Które produkty Glenlivet cieszą się największym zainteresowaniem?

W szerokim katalogu markiGlenlivet znajdziemy takie produkty jak The Glenlivet 12 YearOld , czyli klasyczny smak destylarni Glenlivet, która przez lata przetrwała właśnie dzięki niemu. Oprócz tego, warto wymienić także wariant The Glenlivet 15 YearOld French OakReserve, który dojrzewał w beczkach pochodzących z francuskiego dębu. Najdroższym wariantem wśród podstawowych produktów marki Glenlivet jest The Glenlivet XXV 25 Year, czyli wyjątkowe whisky, leżakowane w beczkach po sherry.

Gdzie znajdziemy produkty marki Glenlivet?

Jeśli chcielibyśmy spróbować kultowych już produktów alkoholowych marki Glenlivet, wystarczy skorzystać z propozycji jednego ze sklepów internetowych, który w swojej ofercie posiada wszystkie istotne i dostępne na naszym rynku produkty, które związane są z destylarnią Glenlivet. Wśród nich znajdziemy typowe mixy whisky, a także produkty typu single malt, które cieszą się największym uznaniem wśród koneserów tego typu alkoholu. Jeśli więc szukamy produktów marki Glenlivet w przyzwoitej cenie, zdecydowanie warto wybrać Internet i sklepy internetowe, które mają dla nas lepsze ceny.