Zdecydować się na samodzielne prowadzenie kadr w firmie, czy na outsourcing?

Zdecydować się na samodzielne prowadzenie działu kadr w firmie? A może jednak wziąć pod uwagę outsourcing kadrowy? To pytanie, które zadaje sobie coraz więcej przedsiębiorców. Ty również się do nich zaliczasz? W takim razie nasz tekst jest dla Ciebie, ponieważ może ułatwić Ci podjęcie decyzji. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Samodzielne prowadzenie kadr w firmie

Samodzielne prowadzenie kadr w firmie może wydawać się jedną z lepszych decyzji, ponieważ będziemy w stanie pilnować wszystkich spraw związanych z naszymi pracownikami. Jednak pamiętajmy, że może to być dość absorbujące, więc jeśli mamy na sobie i tak dużo obowiązków, to nie wiadomo, czy będziemy w stanie temu podołać.

Co więcej, aby samodzielnie prowadzić dział kadr, potrzeba nie tylko chęci, ale również odpowiedniej wiedzy, czy wykorzystania nowoczesnych rozwiązań. Jeśli zatem nie chcemy tracić czasu lub nie dysponujemy odpowiednim przygotowaniem, to lepiej zastanowić się, czy samodzielne prowadzenie kadr w firmie wyjdzie nam na korzyść.

Outsourcing kadrowy

Outsourcing kadrowy to stosunkowo nowa usługa praktykowana m.in. przez BPION, która wciąż może budzić pewne wątpliwości, zwłaszcza że oznacza zlecenie prowadzenie działu kadr swojej firmy specjalistom z zewnątrz. Jednak do naszej dyspozycji pozostają tak dobre firmy, które sprawiają, że outsourcing kadrowy może nam wyjść na korzyść.

Nie dość, że nie będziemy musieli zajmować się zadaniami związanymi z pracownikami we własnym zakresie, to jeszcze ich realizacja spadnie na wykwalifikowane osoby. Co więcej, to od nas zależy, co będzie składać się na współpracę oraz jakie koszty będziemy ponosić z tego tytułu. Sami też wybieramy firmę, z którą nawiążemy współpracę.

Kto powinien prowadzić kadry w firmie?

Jak zawsze podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego z nas i warto mieć na uwadze swoje preferencje, umiejętności, czy ilość obowiązków. Jeśli nie jesteśmy w stanie pogodzić zarządzania firmy z prowadzeniem działu kadr lub nie dysponujemy odpowiednim doświadczeniem, to wiadomo, że lepiej brać pod uwagę fachowe wsparcie.

Do swojej dyspozycji mamy przecież firmy, które specjalizują się w tego typu zadaniach i są w stanie przejąć na siebie nawet prowadzenie kadr w bardzo dynamicznie działającym przedsiębiorstwie.

Aby jednak outsourcing kadrowy wyszedł nam na dobre, zawsze warto brać pod uwagę współprace z doświadczonymi firmami. Poznamy je po bogatym stażu na rynku, wykwalifikowanym personelu, czy nawet po dobrej opinii wśród innych przedsiębiorców.