Na czym polega obsługa prawna firm?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na obsługę prawną firmy przez zewnętrzną kancelarię prawną. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści, przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa oraz obniżenie kosztów.

Na czym polega obsługa prawna firm?

Obsługa prawna prowadzona jest przez kancelarie prawne, które zatrudniają prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Dzięki temu obsługa ma charakter kompleksowy, od momentu założenia działalności gospodarczej, w trakcie bieżącej działalności, podczas restrukturyzacji lub w czasie upadłości. Na każdym tym etapie kancelaria adwokacka zapewnia profesjonalną pomoc broniącą interesów firmy.

Co oferuje kancelaria adwokacka?

W ramach swojej działalności kancelaria prawna prowadzi obsługę prawną firm, która może mieć charakter jednorazowych porad prawnych lub obsługę kompleksową w ramach abonamentu. Ta druga forma współpracy może obejmować:

– bieżącą obsługę firmy (sprawozdania, rozliczenia, umowy o pracę, regulaminy wewnętrzne),
– przeprowadzenie audytu,
– pomoc prawną podczas kontroli prowadzonych przez urzędy,
– opiniowanie umów z kontrahentami,
– reprezentowanie firmy przed sądami i organami administracji państwowej,
– dochodzenie należności od dłużników,
– przygotowywanie pism.

Każda firma otrzymuje indywidualną opiekę prawnika, który ma możliwość poznania firmy, charakteru jej działalności oraz ewentualnych problemów. Zawsze w razie konieczności może konsultować się z innymi prawnikami zatrudnionymi w kancelarii. Dzięki temu obsługa prawna firm prowadzona jest na najwyższym poziomie.

Ile kosztuje obsługa prawna firm?

Koszt obsługi jest zawsze ustalany indywidualnie w zależności od zakresu świadczonych usług. Najczęściej wybieraną formą jest abonament miesięczny, w ramach którego określana jest ilość godzin pracy prawnika oraz zakres świadczonych usług. Taka forma pozwala dostosować koszty do możliwości finansowych firmy i jej potrzeb. W razie konieczności kancelaria adwokacka świadczy dodatkowe usługi za dodatkową opłatą ustalaną procentowo od wygranej sumy lub wg stawki godzinowej pracy prawnika.